Opakowania i zamknięcia do opakowań

Apteczne opakowania

Od kilku dobrych lat w aptece szukamy już nie tylko leków, ale również różnego rodzaju suplementów i innych produktów prozdrowotnych. Rynek parafarmaceutyków i kosmeceutyków bardzo intensywnie się rozwija, a ich obecność w aptece podnosi ich wiarygodność i budzi większe zaufanie wśród konsumentów. Dynamiczny rozwój tego sektora niesie za sobą zwiększone zapotrzebowanie na opakowania, dlatego dzisiaj chcemy przedstawić Państwu kilka propozycji z naszej oferty, które sprawdzą się w farmacji i dziedzinach pokrewnych.


Produktami, na które z pewnością należy zwrócić uwagę są atomizery. W ofercie Polpak Packaging znajdą Państwo nawet wyselekcjonowaną grupę tego typu zamknięć – atomizery farmaceutyczne. Zamknięcia te dzięki specjalnym aplikatorom sprawdzą się w zastosowaniu głównie środków do gardła, nosa i uszu. Niewielka doza, ergonomiczny kształt, czy nakrętki crc (ang. child resistant closures) gwarantują bezpieczeństwo i funkcjonalność. Z kolei pozostałe „tradycyjne” atomizery bardzo dobrze radzą sobie z wszelkimi środkami dezynfekującymi i ochronnymi np. do opalania. Wybierając opakowanie dla produktu farmaceutycznego należy zwróć uwagę zarówno na ochronę medium jak i bezpieczeństwo stosowania przez konsumenta.
Godnymi uwagi opakowaniami są również opakowania airless oraz butelki z kroplomierzami. Te produkty to idealne rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju kosmeceutyków, którym z uwagi na ich, w większości, naturalny skład należy dobrać odpowiednie opakowanie. Ciemne szkło butelek jest niezwykle bezpieczne dla substancji kosmetycznej zarówno z punktu widzenia interakcji z nią jak i jej ochroną przed czynnikami zewnętrznymi. Taka butelka w połączeniu z kroplomierzem stanowi funkcjonalne i higieniczne opakowanie dla kosmeceutyków o olejowej i wodnistej konsystencji. Opakowania airless można z kolei z powodzeniem stosować do wszelkiego rodzaju emulsji, leczniczych balsamów i żeli. Skutecznie chronią przed utlenianiem a konsumentom umożliwiają wygodną, higieniczną aplikację.


Warto pamiętać, że bez względu na to jakie opakowanie Państwo wybiorą powinno ono przejść szereg testów kompatybilności i stabilności. Produkty takie jak parafarmaceutyki czy kosmeceutyki, mimo że nie są czystymi lekami to wciąż zawierają w sobie ich elementy, co ma znaczny wpływ na wybór opakowania.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zamknięć i opakowań Polpak Packaging, a tych z Państwa, którzy chcą więcej poczytać o funkcjach opakowań zapraszamy tutaj.

atomizery farmaceutyczne, zamknięcia do opakowań