Opakowania i zamknięcia do opakowań

Polityka zrównoważonego rozwoju

Koncepcja polityki zrównoważonego rozwoju jest bliska naszej firmie od początku jej istnienia. Wierzymy, że zachowanie równowagi i harmonii w każdym aspekcie życia gwarantuje spokojną i prawidłową ewolucję. Zachowanie takiej samej równowagi w przedsiębiorstwie pomiędzy aspektami ekonomicznymi, społecznymi a ekologicznymi jest fundamentem stabilnej i mocnej pozycji na rynku. Nieustanna praca nad utrzymaniem właściwego balansu pozwala zaspokoić potrzeby obecnego pokolenia, ale jednocześnie nie umniejsza szans na ich zaspokojenie przyszłym pokoleniom, które dorastają w duchu zrównoważonego rozwoju.

Aspekt społeczny jest dla nas, jako przedsiębiorstwa szczególnie ważny, z uwagi na fakt, że ludzie są fundamentem naszej firmy. Dlatego też dokładamy wszelkich starań by nasi pracownicy, partnerzy, klienci i wszyscy ludzie, których spotykamy byli traktowani z należytym im szacunkiem i poszanowaniem praw człowieka. Fabryki, z którymi współpracujemy podlegają wnikliwej kontroli w aspekcie zatrudniania nieletnich, przestrzegania przepisów BHP i higieny pracy. Dbamy o zachowanie zasad równouprawnienia oraz brak uprzedzeń kulturowych, etnicznych czy wyznaniowych. Naszym pracownikom zapewniamy stabilność zatrudnienia, bezpieczne warunki pracy oraz m.in. pakiety zdrowotne. Relacje z naszymi dostawcami i partnerami biznesowymi opieramy przede wszystkim na partnerstwie, wzajemnym zaufaniu i uczciwości, dbając jednocześnie o profesjonalizm i rzetelność oferowanych usług.

Rozwój ekonomiczny to kolejny, niezwykle istotny element, który jest konieczny by zachować równowagę ewolucyjną firmy.  Liczne inwestycje we właściwy sprzęt niezbędny w procesie produkcji, obsługi i logistyki przynoszą z czasem wymierne efekty w postaci m.in. wysokiej jakości oferowanych produktów. Środki finansowe przeznaczane na szkolenia kadry umożliwiają pracownikom rozwój zgodnie z ich wykształceniem bądź indywidualnymi predyspozycjami charakteru. Wykwalifikowany personel to profesjonalna, rzetelna obsługa, która jest bardzo ważna w prawidłowym funkcjonowaniu całego przedsiębiorstwa.

Dopełnieniem polityki zrównoważonego rozwoju jest aspekt ekologiczny. Dbałość przedsiębiorstwa o intensywny rozwój w tym zakresie ma duże znaczenie w budowaniu proekologicznej świadomości społecznej. Nieustannie dążymy do udoskonalenia procesu produkcji, dystrybucji i logistyki by uczynić go jak najbardziej przyjaznym środowisku, działając w oparciu o normę ISO14001. Produkowane przez nas maszyny m.in. ograniczają emisję dwutlenku węgla, czy ilość zużywanego sprężonego powietrza.  Ponadto dokładamy wszelkich starań by wszystkie niewykorzystane elementy tworzywa czy też odpady z produkcji ponownie wykorzystać w procesie recyklingu. W obszarze dystrybucji dokładamy wszelkich starań by produkty pakowane były w optymalnej wielkości kartony, które można wykorzystać ponownie lub przeznaczyć na makulaturę. Nasze towary zawsze transportujemy w największych dostępnych kontenerach całkowicie wypełnionych, a klientom oferujemy dostawę „door to door” najchętniej załadunków pełnopaletowych. Wszystkie te działania mają na celu ograniczenie do minimum procesu logistycznego a tym samym ograniczenie ilości emitowanych spalin.

Przyjęta, szczegółowo opisana wyżej strategia towarzyszy naszej firmie od ponad 25 lat. Dzięki harmonijnej ewolucji każdego z trzech elementów wchodzących w skład koncepcji zrównoważonego rozwoju zbudowaliśmy prężnie działające przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji na rynku. Wypracowany sukces jest powodem do dumy, ale też motywacją do dalszej pracy by móc jeszcze lepiej spełniać oczekiwania społeczne, ekonomiczne i środowiskowe.