Opakowania i zamknięcia do opakowań

Zadruki na airlessach w ofercie Polpak Packaging!

Stworzenie wymarzonego opakowania produktu, które wypełni przesłanki ekoprojektowania to bardzo trudne zadanie.
Z jednej strony właściciele marek i projektanci opakowań dokładają wszelkich starań, żeby ich produkt wyróżniał się na tle konkurencji, a z drugiej strony czują obowiązek ochrony środowiska i chcą utrzymać swoje produkty w nurcie eko.

Jednym z punktów ekoprojektowania jest unikanie opakowań nadmiernych. Pod tym hasłem rozumie się również rezygnację choćby z fragmentów opakowań, które np. zmniejszają szansę na recykling całego opakowania, sprawiają, że opakowanie podczas produkcji lub kiedy trafi na wysypisko, jest toksyczne dla środowiska, a przede wszystkim wzięte jest tu pod uwagę to, że pozbywając się fragmentu nadmiernego całe opakowanie spełnia swoje funkcje opakowania, które musi, jako rzecz nadrzędną.
Ważna jest zatem praca z opakowaniem i jego zadaniami, które pojawiają się na różnych etapach życia produktu.

Jednym z uproszczeń w składzie opakowania może być uniknięcie etykiety i to proponujemy naszym klientom zamawiającym opakowania typu Airless.
Zdecydowanie się na takie rozwiązanie klient może być pewien, że jego produkt, pod względem kolorystycznym i marketingowym zgodny z jego wyobrażeniem. Zadruk obejmować może nie tylko informacje marketingowe, ale także dane na temat składu, sposobu użycia oraz dane producenta.
Techniczne możliwości zastosowania nadruku to także możliwość spersonalizowania produktu pod względem rynku zbytu, do którego poszczególne partie są eksportowane.

airlessy-z-zadrukiem-1.png