Opakowania i zamknięcia do opakowań

Spieniacze i spryskiwacze ułatwiają sprzątanie!

Spieniacze i spryskiwacze ułatwiają sprzątanie!
W portfolio naszych produktów znajduje się szeroki wybór spryskiwaczy oraz spieniaczy, dedykowanych detergentom.
Pierwszym produktem, który kojarzy się z zamknięciem w postaci spryskiwacza jest płyn do mycia szyb. Znajduje on zastosowanie w gospodarstwach domowych, biurach i innych miejscach użyteczności publicznej. W ostatnim czasie półki sklepowe stają się coraz gęściej zaopatrzone w różnego rodzaju środki zamknięte w ten sposób.
Poręczność preparatów w płynie, które przy pomocy spryskiwacza lub spieniacza mogą być naniesione na czyszczoną powierzchnię, zyskuje swoich zwolenników, a producenci, reagując na ten trend, opracowują coraz to nowe płyny w takiej właśnie formule. Oprócz środków do mycia szyb, czyszczenia zlewozmywaków czy łazienek, na rynku dostępne są płyny do płyt indukcyjnych, monitorów, ale też odrdzewiacze, odkamieniacze, odtłuszczacze, czy np. odplamiacze do dywanów, środki do czyszczenia nagrobków oraz kamieni w ogóle, które porasta np. mech.
Również samochody i niemalże każdy z ich elementów wymaga dokładnej i relatywnie precyzyjnej aplikacji środków czyszczących - od felg, przez szyby po kokpit.
Spryskiwacze są orężem branży ogrodniczej i florystycznej. Nanoszenie odżywki na zielone części roślin lub ich zraszanie nie obejdzie się bez poręcznego spryskiwacza.

Dlaczego „spryski” są takie fajne?

Jeszcze 30 – 40 lat temu detergenty występowały jako skoncentrowane środki, które przed użyciem należało rozcieńczyć wodą, wymagało to zatem sporych przygotowań, chociażby miski i co najmniej jednej szmatki, które po wszystkim trzeba było wypłukać, wysuszyć, czyli de facto posprzątać po sprzątaniu. Przez to przetarcie nawet niewielkiej powierzchni, urastało do rangi wielkich porządków, co mogło skutecznie zniechęcić do dbania o schludny wygląd mieszkań.
Nasze mamy i babcie przez takie utrudnienia i skomplikowane procedury do porządków podchodziły z pietyzmem i spędzały na nich całe dnie.
Dziś między innymi dzięki poręcznym zamknięciom spryskującym i chociażby ręcznikom papierowym sprzątanie nie wymaga domowej rewolucji. Drobne przetarcia rozlań, czy nawet większych zabrudzeń są tzw. ‘szybkimi akcjami’. Spryskanie zabrudzonej powierzchni detergentem, odczekanie aż zadziała i wytarcie lub spłukanie wodą np. zlewu nadaje sprzątaniu wymiar niemalże komfortowy.
Nikt już nie pamięta, a na pewno nie chce pamiętać, past do czyszczenia wanien lub brodzików, które miały kontrowersyjny zapach, a ich rozprowadzanie trwało długo i szło opornie. Dziś wystarczy spryskać, odczekać, przetrzeć i nie myśleć o szorowaniu.
Eko-trend w plastiku wielokrotnego użytku
Spryskiwacze wraz z butelkami są produktami dość trwałymi i ich zdatność do użytku jest dłuższa, niż pojemność pierwszej butelki. Tę wytrzymałość można wykorzystać w dwojaki sposób.
Pierwszy, prostszy, łatwiejszy i powszechnie dostępny to zapasy sprzedawane w sklepach. Można je znaleźć w niemalże każdym supermarkecie, w formie doypacków lub butelek zamkniętych zwykłą nakrętką. Uzupełnia się butelkę kupionym zapasem lub zmienia nakrętkę na spryskiwacz i można używać od początku.
Drugim pomysłem jest tworzenie własnych detergentów. Internet jest pełen pomysłów na preparaty na bazie octu, sody i olejków eterycznych. Nie tylko domorośli ekolodzy, ale także osoby o uniwersyteckiej wiedzy chemicznej tworzą składy środków czyszczących, przyjaznych środowisku, do zrobienia z ogólnodostępnych produktów.
Niezależnie od składu i źródła, do wymieszania wskazanych składników potrzebna jest butelka, a do aplikacji – spryskiwacz. Żeby uniknąć tworzenia nowych odpadów, poleca się wykorzystywać te, które już są w obiegu. Re-use jest jednym z wytycznych dotyczących obchodzenia się z odpadami!

Postaw warunki! Zredukuj wybór!

Do tych wszystkich zastosowań i wielu innych, o których nie wspomnieliśmy, mamy w naszej ofercie szereg produktów, od prostych przez bardziej wymagające rozwiązania.
Różnorodność designu, kształtu i kolorów może przyprawić o zawrót głowy.
Spokojne zapoznanie się z ofertą i analiza ergonomii główki, długości cyngla vs. rodzaju butelki oraz określenie celu marketingowego, ułatwiają wybór.
Samo określenie, czy produkt wymaga zastosowania dyszy spray, foam, czy równocześnie spray i foam jest kluczowe.
Budowa materiałowa spryskiwacza to także ważny aspekt. W stałej dystrybucji dostępne mamy m.in. spieniacze i spryskiwacze ‘all plastic’. Oznacza to, że wykonane są w 100% z tworzywa sztucznego, co ma dwie bardzo ważne zalety. Pierwszą z nich jest prosty i sprawny recykling tego zamknięcia. Drugą natomiast to, że może być zastosowany do detergentów wywołujących np. korozję lub osad na metalowych elementach. Zdarza to się m.in. w przypadku środków o dużej zawartości naturalnych składników.
Jeśli już wszystkie funkcjonalności będą wybrane i wymagania spełnione, należy zadbać o przykucie uwagi konsumenta.
Jedną z ról designu, czyli wzornictwa przemysłowego jest ergonomia. Przedmioty codziennego użytku muszą być poręczne i funkcjonalne. Klient ma mieć pewność, że produkt będzie działał zgodnie z przeznaczeniem, a jednocześnie jego obsługa będzie banalnie prosta. Długość cyngla i kształt główki powinny być dopasowane do kształtu dłoni i zastosowanej butelki, co będzie gwarantowało łatwość obsługi.
Staramy się, żeby nasze spryskiwacze i spieniacze służyły naszym konsumentom jak najlepiej i jak najdłużej oraz żeby były odpowiednio dobrane do produktów naszych Klientek i Kientów.  

spryskiwacze-3.png