Opakowania i zamknięcia do opakowań

Opakowanie airless – poznaj jego atuty!

Opakowanie airless – poznaj jego atuty!
Bez powietrza, ale z całym spektrum funkcjonalności!


Jakiś czas temu pisaliśmy o funkcjach, które każde opakowanie powinno spełnić, były to m.in. ochrona kosmetyku i łatwość dozowania, atrakcyjny wygląd oraz zachowane względy ekologiczne. Dziś nieco bliżej spojrzymy na opakowania typu airless, które nie tylko doskonale wywiązują się z tych zadań, a dzięki efektowi synergii pozwalają zyskać jeszcze więcej!

Bez powietrza! Bez zanieczyszczeń!

Opakowania airless są najczęściej używane w przypadku kosmetyków białych – kremów do twarzy i pod oczy, past do zębów, emulsji myjących, ale także w przypadku produktów medycznych i paramedycznych, stosowanych np. w gabinetach podologicznych i kosmetycznych.
Producenci wybierają ten typ opakowania, kiedy zależy im, aby medium nie miało kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym. Odpowiednio dobrany rodzaj zamknięcia w airless’ie, raz zamknięty w ochronnych warunkach produkcji, nie zostanie, bez uszkodzenia opakowania, otwarty ponownie. Dzięki temu zarówno producent, jak i konsument są pewni, że kosmetyk nie zostanie zanieczyszczony na etapie użytkowania. Niekontrolowany kontakt z powietrzem, tłuszczem, martwym naskórkiem, czy drobnoustrojami przenoszonymi na palcach mógłby mieć negatywny wpływ na właściwości kosmetyku oraz skrócić przewidziany termin przydatności. Pewność szczelnego zamknięcia, którą daje airless, producenci wykorzystują również do ograniczenia stosowania substancji konserwujących, gdyż zminimalizowane zostaje oddziaływanie czynników zewnętrznych wchodzących w reakcje z medium.

Do ostatniej kropli!

Ważną cechą airless’ów jest możliwość wydobycia całej zawartości opakowania. Niezależnie od tego, czy nasz konsument hołduje zasadom minimalizmu, trendowi zero-waste, czy innym poglądom sprzyjającym jemu lub planecie, jedno jest pewne - zapłacił za cały kosmetyk i w całości chce go wykorzystać. Planując opakowanie powinniśmy to uszanować. Airless’y, dzięki swojej budowie, gwarantują właśnie to, że żadne pozostałości kosmetyku nie będą musiały być wyrzucone razem z opakowaniem.
Tłok, wewnątrz buteleczki, szczelnie przylega do jej ścianek i każde naciśnięcie aplikatora powoduje podnoszenie go ku górze, a wraz z nim podciągnięcie medium. Taka konstrukcja jest nie tylko praktyczna, ale i ekonomiczna!

Pojemność i koloryzacja – pełen wachlarz możliwości!


Kolejnym istotnym aspektem w planowaniu opakowania jest jego pojemność, dopasowana do rodzaju kosmetyku.
W naszej ofercie znajdują się airless’y od 3 do 250 ml, w których równie dobrze będą prezentowały się próbki kosmetyków, jak i pełnowymiarowe produkty.
Kolejnym atutem tego rodzaju opakowania jest możliwość doboru wielkości dozy, która wydobywana będzie przy jednym naciśnięciu aplikatora.  Jej wielkość należy dobrać do rodzaju kosmetyku – innej wymaga krem pod oczy, a innej balsam do ciała. Współpraca dostawcy opakowania z producentem kosmetyku, dokładne omówienie potrzeb i dopasowanie oferty stworzyć może idealne połączenie, do którego zadowolony klient będzie wracał!
Kolor opakowania jest kolejnym atutem, którym przekonujemy klienta do naszego produktu. Koloryzacja, którą proponujemy jest ograniczona tylko jednym – fantazją naszych klientów.
Konsumentów możemy podzielić na kilka grup, tych co analizują skład kosmetyku, tych co czytają lub słuchają opinii innych użytkowników, tych, którzy od lat są wierni konkretnym produktom oraz na eksperymentatorów!
Ta ostatnia, najbardziej spontaniczna grupa to wyzwanie dla producentów! Tu możemy próbować kusić jakością, ceną, opakowaniem – jego formą i kolorem, reklamą i wszelkimi możliwymi chwytami marketingowymi!

Korzystaj z opakowania! Dbaj o planetę!

15% a może 30%? Takie wartości regranulatu PP mogą znaleźć się w nowym produkcie z pełną gwarancją jego jakości i wytrzymałości!
Jako jedna z pierwszych europejskich firm wprowadziliśmy na rynek opakowania i zamknięcia kosmetyczne wykonane z dodatkiem PCRu! Również airlessy! Oferta ta jest nie tylko modna, ale i ważna w dobie konieczności dbania o przyszłość naszej planety.
Jeśli nie mamy alternatywy dla tworzyw sztucznych, a obecnie niestety nie mamy, wykorzystajmy ten plastik, który już został wyprodukowany.


airlessy-ktore-inspiruja-1.jpg