Opakowania i zamknięcia do opakowań

Nowa inicjatywa na mapie polskiej branży opakowaniowej – Klaster Ceative Packaging Group.

W zeszłym roku nasza firma obchodziła 30 lecie istnienia.
To wiek, w którym warto podejmować odważne działania!
Tak też się stało!
Wspólnie z producentem maszyn firmą Pablo oraz z Mitsubishi Electric powołaliśmy do życia Klaster Creative Packaging Group.

Branża opakowaniowa ma punkty styczne niemalże z każdą gałęzią rynku. Niezależnie od tego, czy produkcja dotyczy jedzenia, picia, kosmetyków, obuwia, czy telewizorów, wszystko musi być zapakowane!
Opakowania to wyzwanie oraz odpowiedzialność. Muszą być bezpieczne i zabezpieczać!
Ich produkcja wymaga znajomości technologicznych niuansów oraz stosowania najwyższej jakości komponentów.
Mało chwalebne jest to, że branża opakowaniowa wykorzystuje materiały, które są uznawane za nie ekologiczne i nakładane na nie są coraz to nowe i coraz bardziej restrykcyjne obostrzenia, wymagając zachowania najwyższych norm bezpieczeństwa i odciskania najniższych śladów ekologicznych.
Rolą producentów maszyn i dostawców opakowań, ale też wszystkich poddostawców dla tej branży, jest znalezienie złotego środka.
Żeby osiągnąć bezpieczeństwo i sprostać wyzwaniom ekologicznym musimy znać siebie nawzajem, tych, którzy dostarczają granulat, ale też tych, którzy wyposażają nasze zakłady w automatykę,
tych, którzy idealnie znają przepisy dotyczące pakowania produktów spożywczych oraz tych,
którzy są w stanie bezpiecznie spakować i przetransportować całą linię produkcyjną.

Klaster staje się miejscem, w którym poznajemy wszystkie składowe branży, której w wąskiej części każdy z nas się porusza.
Klaster to także miejsce, w którym możemy uczyć się nowości technologicznych, wspólnie dyskutować nad zmianami w prawie, a z czasem na tworzone prawo wpływać.
Klaster to również nowe możliwości dla promocji firmy, jako jednostki i jako członka silnej grupy.

Na przestrzeni sześciu miesięcy udało się zjednać różnorodną grupę przedstawicieli branży opakowaniowej –tu wszyscy, którzy są z nami.
Naszym, jako założycieli Klastra CPG, sukcesem jest przekonanie do nas przedstawicieli Targów Kielce, Ptak Warsaw Expo oraz Politechniki Koszalińskiej. Takie wsparcie i zaplecze w postaci ekspertów jest niezwykle cenne dla młodej organizacji, zrzeszającej doświadczone firmy.

Rolą naszej firmy w nowopowstającej strukturze jest wykorzystanie naszego doświadczenia i przekazanie go innym. Choć czujemy się pewnie w tym otoczeniu, wiemy również, że dynamizm XXI wieku nie pozwala nam osiadać na laurach i śledzenie trendów jest często ważniejsze od pielęgnowania tradycji.
Jesteśmy pewni, że Klaster CPG będzie wspaniałą okazją do nauki i podejmowania nowych wyzwań.pl-polpak-klaster.png