Opakowania i zamknięcia do opakowań

Natura spowolniła działalność człowieka, nie spowalniajmy dbania o nią!

Natura spowolniła działalność człowieka,
nie spowalniajmy dbania o nią!

W naszych aktualnościach często poruszamy temat ekologii, świadomego do niej podejścia, dbania o nią i szacunku do naszej planety. Wprowadzając na rynek produkty z tworzyw sztucznych nałożyliśmy na siebie ogromną odpowiedzialność w postaci konieczności informowania naszych klientów oraz konsumentów finalnych o tym, jak postępować z odpadem, którym w pewnym momencie staje się nasz produkt.
Staramy się dawać wskazówki, jak segregować odpady, żeby mogły trafić do recyklingu, informujemy o możliwość wtórnego wykorzystania odzyskanych surowców oraz opowiadamy, jak my to robimy.
Dziś, kiedy pandemia przetacza się przez świat, czyniąc spustoszenie w zdrowiu i życiu ludzi, ale także w gospodarce, natura się odradza. Wielu komentatorów twierdzi, że to właśnie krzyk wydrenowanej z zasobów Ziemi przybrał formę wirusa, przez którego działalność człowieka została znacznie wstrzymana. Docierają do nas informacje, że niedziałające przez pewien czas fabryki w Chinach oczyściły ten region ze smogu, a wyhamowanie ruchu turystycznego pokazało, że woda w weneckich kanałach może być przejrzysta. Nawet w naszych Tatrach hale pokryły się krokusami, które w tym roku nie muszą obawiać się, że ktoś je nieroztropnie zniszczy, gdyż Tatrzański Park Narodowy pozostaje zamknięty na miłośników górskich wędrówek.
Przy ogromie tragedii, która rozgrywa się na świecie możemy wziąć powyższe przykłady za pewnik, że czynnik ludzki wpływa destrukcyjnie na Ziemię. Musimy wyciągnąć z tego ogromną lekcję na teraz i na przyszłość! To nasze decyzje i działania mają odzwierciedlenie w kondycji naszego ekosystemu!


Baw się kreatywnie!
Pozorne drobnostki, jak segregowanie śmieci, zrezygnowanie z jednorazowych torebek foliowych, podejmowanie prób naprawienia np. sprzętów domowych lub nadanie tym zepsutym zupełnie nowych funkcji to naprawdę najlepsza droga do współgrania z Ziemią!
Kreatywna zabawa z dziećmi, bazujących na własnej pomysłowości lub na zaczerpniętych inspiracjach z internetu może być ciekawą formą nauki filozofii „zero waste”! 
Nasze produkty też uwielbiają „reinkarnację”! Spryskiwacz, który początkowo był partnerem mycia okien, po dokładnym oczyszczeniu może pomóc dbać o kwiaty. Kroplomierze lub atomizery kosmetyczne mogą zastępować niepraktyczne buteleczki ze zwykłą nakrętką np. olejków lub wcierek do włosów, a słoiczek po kremie stanie się szkatułką na drobną biżuterię, podróżnym opakowaniem na mniejszą ilość ulubionego kosmetyku, czy pojemnikiem na przyprawy!
Dla miłośników sztuki doskonałym narzędziem jej wyrazu mogą być nakrętki! Choć brzmi to niewiarygodnie, naprawdę powstają obrazy z tych produktów. Mini-abażury do lampek z plastikowych buteleczek od kroplomierzy to pomysł na dekoracyjne oświetlenie w mieszkaniu.


Tak wiele, a tak niewiele!

Takie kreatywne działania, szczególnie wespół z najmłodszymi nie tylko otwierają naszą głowę na nowe możliwości i znajdowanie niecodziennych zastosowań dla pozornych odpadków, ale przede wszystkim uczą dzieci tego, że nie wszystko co już puste jest śmieciem! Modyfikacja kartonów do domku dla lalek lub starej butelki do samochodu to nauka tego, że zanim pójdę po nowe i gotowe do sklepu, najpierw wykorzystam i ewentualnie nieco przerobię to co mam. Od zawsze wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci; wpływajmy na to, czym nasiąka także w temacie odpadów i obchodzenia się z nimi!
Opieka nad dziećmi i organizowanie im zajęcia w domu, w czasie, kiedy świat zwolnił powinno być okazją do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Łatwiej jest wymyślić zabawę, kiedy obierzemy sobie cel, który dzięki niej chcemy osiągnąć.
Wsłuchajmy się w naturę, która nas spowolniła i zwraca w ten sposób na siebie uwagę. Spójrzmy w jej stronę i stańmy się jej elementem, który lojalnie ją wspiera, jest dobrze wychowanym gościem w jej progach, a nie szkodnikiem, który bezrefleksyjnie zabiera co najlepsze, nie dbając o konsekwencje.
My będziemy na pewno przekazywać jeszcze więcej informacji o tym, jak być w zgodzie z naturą, jak codziennymi zmianami nawyków zbliżać się do symbiotycznego funkcjonowania z Ziemią oraz, jak kreatywnie wykorzystać ten czas na edukację młodego pokolenia pod kątem szacunku dla naszej planety.