Opakowania i zamknięcia do opakowań

Kosmetyki do zadań specjalnych w specjalistycznych opakowaniach

Od kosmetyków konsumenci oczekują mocnych stężeń, szybkiego działania oraz najwyższej jakości. Stawiane są im wymagania takie same, jak produktom leczniczym i pokładane w nich nadzieje na taką samą skuteczność.

Do niedawna kosmetykom przypisywano tylko ogólne cechy i szerokie spektrum działania: ujędrnia, nawilża, poprawia kondycję skóry. Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy dużą zmianę i coraz więcej produktów o bardzo celowym działaniu.
Zaczęło się od kremów pod oczy, a później niemalże lawinowo każdy fragment ludzkiego ciała zaczął otrzymywać dedykowany produkt.

Krem do twarzy to już nie jeden, uniwersalny krem w niebieskim aluminiowym pojemniczku, który był dla wszystkich i do wszystkiego.
Dziś każdy rodzaj cery otrzymuje jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie. A jeśli takiego nie ma, to może je sobie skomponować lub uszlachetnić kwasem, serum, czy np. witaminą C.
Obok odżywki do paznokci stanęły odżywki do skórek.
Balsam do ciała rozmienił się na te, które ujędrniają, zwalczają cellulit, brązują, nawilżają, odżywiają, natłuszczają….
Szampon do włosów zyskał do swojej drużyny peeling.
W ogóle włosy i skóra głowy stała się niezwykle ważnym obszarem. Istnieją na rynku firmy, które specjalizują się tylko w tych obszarach. Pomagają klientkom rozpoznać porowatość włosów, zrozumieć funkcjonowanie skóry głowy i oferują odpowiednie produkty.

Czy to konsumenci potrzebowali tych produktów, czy branża kosmetyczna te potrzeby wykreowała… Pewnie po części każda ze stron ma w tym zasługi…
My, jako zapewniający opakowaniowa mamy jedno zadanie: udoskonalić całość!
Być tym, kto zaproponuje producentom opakowanie specyficznego produktu, utrzymujące celowość i wygodę jego aplikacji przez konsumenta.

Jeśli wcierka do włosów ma trafić bezpośrednio w skórę głowy, między włosy, proponujemy atomizer farmaceutyczny z długą dyszą.

Serum, kwas, czy witamina C ma w niewielkiej ilości uszlachetnić krem do twarzy, oferujemy precyzyjny kroplomierz, dzięki któremu każda kropla kosmetyku będzie odmierzona idealnie.

Krem do rąk, który stał się nieodzownym wyposażeniem biurka powinien być w relatywnie dużej butelce, zamkniętej dozownikiem o dozie zapewniającej nawilżenie dłoni.
Dozownik dobrany do balsamu już tę dozę powinien mieć większą, gdyż partie ciała poddane jego działaniu są inne.
Zaczęliśmy też odkrywać nowe zastosowania klasycznych zamknięć.
Mini triggery, które sprawdzały się w kosmetykach na plażę znalazły swoje zastosowanie w mgiełkach do włosów. Ich poręczny cyngiel, ładna mgiełka, którą tworzą oraz wygląd nieoczywisto-kosmetyczny stają się ozdobą łazienki.
Dobór opakowań to jednak nie tylko ich wygląd, ale przede wszystkim komfort użytkowania i dopasowanie do stylu życia konsumenta.

Jeśli zatem masz pomysł na produkt, wiesz do kogo go kierujesz, opowiedz nam o nim, wspólnie znajdziemy opakowanie idealne!

opakowania kosmetyczne