Opakowania i zamknięcia do opakowań

Dozownik all-plastic – nowość w ofercie! D 351-01 na gwint 24/410 oraz na 28/410, z gładką nakrętką

Czy więcej plastiku to przepis na mniej plastiku?
Choć brzmi to nielogicznie, właśnie takie działanie w niektórych przypadkach może pomóc zmniejszyć ilości zalegających odpadów, a zwiększyć odsetek produktów nadających się do recyklingu i tym samym zawróconych do ponownego użytku.
Nowe dozowniki polecane są do produktów kosmetycznych, szczególnie do kosmetyków naturalnych.
Nie dość, że dozownik pozbawiony jest metalowej sprężyny to jego konstrukcja jest w systemie „no contact”. Gwarantuje to brak kontaktu mechanizmu z medium, a dzięki temu naturalne składniki nie będą się osadzać na jego elementach. Osad taki wytrąca się w przypadku kontaktu metalu z taninami, obecnymi w produktach naturalnych. Nie jest to ani wadą, ani szkodliwą reakcją, jedynie może to być  nieestetycznym efektem wizualnym, który może niepokoić konsumenta.
Zastosowanie mechanizmu all plastic, pozbawionego metalowych elementów i kontaktu z medium pozwala na uniknięcie tych estetycznych mankamentów.

All plastic to także ukłon w stronę recyklerów!
W naszych klasycznych dozownikach system zbudowany jest m.in. ze stalowej sprężyny oraz szklanej kulki.
Istnieją stacje recyklingu, które stosują zaawansowane technologie wykorzystujące magnesy neodymowe, przy pomocy których z pociętej masy tworzywowej wyciągane są elementy metalowe, a w dalszej części oczyszczania używają metod np. bazujących na elektrostatyce, dzięki czemu można pozbyć się szklanych zabrudzeń. Stosowanie tych rozwiązań wydłuża linię recyklingu o kolejne moduły, co wpływa na większe nakłady finansowe w pierwotną inwestycję oraz w jej późniejsze, codzienne działanie. Rozbudowana linia to także dłuższy czas obróbki poszczególnych partii odpadów.
Próby technologicznego stworzenia dozownika tylko z plastiku trwały w naszej firmie od prawie roku.
Każde z tworzyw, które człowiek wykorzystuje w budowaniu świata ma specyficzne właściwości. O ile od jakiegoś czasu wszyscy chcą zrezygnować z plastiku i szukają alternatyw, my, wbrew nurtowi staraliśmy się plastikiem zastąpić stal i szkło.
Udało nam się tego dokonać, ale nie da się ukryć, że sprężyna stalowa, stosowana w niewielkich mechanizmach dozowników jest dużo trwalsza i bardziej sprężysta niż jej plastikowa zastępczyni.
Z tych przyczyn będziemy uczulać naszych klientów na metody pakowania i transportu gotowych produktów zamkniętych nowym dozownikiem all plastic.
Na ten moment w naszej ofercie znajduje się dozownik D 351-01 na gwint 24/410 oraz na 28/410, z gładką nakrętką, którą można wybarwić w dowolnym kolorze.
Bardzo chętnie nasi handlowcy przedstawią ofertę na nasze nowe dozowniki oraz oddadzą do testów wzory naszego nowego dozownika all plastic!2-1471.png